Michał Masłowski michał masłowski

Piszę o Apple, Makach, iPhone'ach, iPadach, itp. Czasami także o finansach Apple. Całe lata pisałem na MacTutorial.pl Wciąż tam jeszcze piszę! Zajrzyjcie tam czasami. Od 2011 r. nagrywam podcast MacGadka – oficjalny podcast serwisu MyApple.

News Blog

W czwartek, 2 maja, Apple podało wyniki za II kwartał 2024 roku (1 kwartał roku kalendarzowego 2024). Te są dużo gorsze niż rok wcześniej, ale to kompletnie nie przeszkodziło inwestorom giełdowym rzucić się na akcje giganta z Cupertino.

1 lutego Apple podało wyniki za I kwartał roku obrotowego 2024 (IV kwartał roku kalendarzowego). Wyniki są bardzo dobre, ale jednak nie rekordowe.

Apple ogłosiło wyniki za IV kwartał roku obrotowego 2023 (III kwartał roku kalendarzowego). Wyniki te są minimalnie gorsze niż rok temu, ale i tak lepsze od oczekiwań rynkowych.

Wczoraj Apple ogłosiło wyniki finansowe za III kwartał 2023 roku (II kwartał roku kalendarzowego). Te są bardzo zbliżone do wyników z zeszłego roku. Na uwagę z pewnością po raz kolejny zasługuje rekord przychodowy w segmencie Usługi.

Apple podało wyniki finansowe za II kwartał roku obrotowego 2023 (I kwartał roku kalendarzowego 2023). Te są minimalnie gorsze od zeszłorocznych, aczkolwiek i tak były lepsze od oczekiwań rynkowych.

Apple ogłosiło wyniki za I kwartał 2023 r. (IV kwartał kalendarzowego roku 2022). Te, po raz pierwszy od dłuższego czasu, są gorsze od wyników z zeszłego roku. Jako powód Tim Cook wskazał kursy walutowe, Covid i wojnę na Ukrainie.

Apple podało wyniki finansówe za IV kwartał roku obrotowego 2022 (trzeci kwartał roku kalendarzowego). Te, chociaż nieznacznie, ponownie są rekordowe.

Wczoraj Apple opublikowało wyniki finansowe za III kwartał roku obrotowego 2022 (drugi kwartał roku kalendarzowego 2022). Te, pod względem przychodów są rekordowe. Zysk spółki jednak spadł.

Wczoraj Apple ogłosiło wyniki za II kwartał roku obrotowego 2022 (I kwartał roku kalendarzowego 2022). Te są, do czego się już zdążyliśmy przyzwyczaić, rekordowe.

Apple opublikowało wyniki za pierwszy kwartał obrotowy roku 2022 (czwarty kwartał kalendarzowego roku 2021). Te, co tu dużo mówić, są rekordowe. Oprócz słabszej sprzedaży iPada, przychody Apple rosną we wszystkich pozostałych liniach produktowych.

Wczoraj Apple opublikowało wyniki finansowe za III kwartał obrotowy roku 2021 roku (II kwartał roku kalendarzowego 2021). Wyniki te są rekordowe praktycznie na każdej pozycji.